fbpx

Ak nechceš kúpiť mačku vo vreci, tak počúvaj týchto 5 tipov ohľadom kúpy pozemku!

  • 11 mesiacov

1.Prístupova cesta

Našiel si ideálny pozemok na kúpu a banka ti nechce poskytnúť úver ani na výstavbu, ani na samotný pozemok. Problémom môže byť prístupová cesta, na ktorú nepripadá právo prechodu a prejazdu.

Môže byť totiž nevysporiadanou poľnou cestou alebo majetkom súkromnej osoby.

Preto si zisti dopredu na katastri, či prislúcha mestu/ obci alebo súkromnej osoby. 

2.Ochranné pásmo

Občas sa stane, že pozemkom prechádza elektrické vedenie s vysokým napätím / plynové vedenie, kt. má okolo seba ochranné pásmo a tým pádom je nutné stavať napr. až o 20m ďalej. Takéto zistenie ti môže skomplikovať situáciu a preto si dopredu dohľadaj info ohľadom možných obmedzení na stavebnom úrade.

3.Možnosti stavby – územnoplánovacia informácia

Tvoja predstava o perfektnej stavbe/ dome môže byť úplne iná, ako pravidlá pre určité územie. Či už sa jedná o počet podlaží, parametre strechy, veľkosť domu atď. Tieto info zistíš na obecnom/mestskom úrade v každej lokalite.

4.Nedostatočná kapacita pre naše rozmary

Pozemok si kúpil, všetko vyzerá ružovo a nakoniec zistíš, že v danej lokalite kapacita na zapojenie elektriny a plynu pre tvoju stavbu už viac nieje. Buď to, alebo už sa nieje možné napojiť na verejný vodovod, kanalizáciu atď.

Nekomplikuj si život a dopredu si na obecnom úrade/ v elektrárni či plynárni zisti, ako to naozaj je.

Ak by ste potrebovali poradiť ohľadom kúpy pozemku pokojne nás kontaktuje na čísle 0907 416 152 alebo emailom: tomas@allperfect.sk

Compare listings

Compare